Breaking News

Division II and III Football All-Ohio Teams Announced

Offensive Player of the Year: Lamar Sperling, Akron Hoban

Defensive Player of the Year: Jermaine Matthews, Cincinnati Winton Woods

Coaches of the Year: Dave Bors, Painesville Riverside; Maurice Harden, Xenia

First Team Offense

QB: Kaden Holmes, Fremont Ross, 5-11, 185, sr.; Sam DeTillio, Avon, 5-11, 185, sr.; Adrian Norton, Riverside Stebbins, 6-0, 195, sr.; Will Kocher, Kings Mills Kings, 6-2, 195, sr.; Griffin Scalf, Cincinnati Anderson, 6-2, 205, sr.

RB: Rocco Conti, Olmsted Falls, 5-9, 190, sr.; Chris Edmonds, Toledo Central Catholic, 5-9, 190 sr.: Nasir Phillips, Westerville South, 5-9, 195, jr.; Nate Severs, Big Walnut, 5-10, 207, jr.; Trey Cornist, Cincinnati Winton Woods, 6-0, 220, sr.; Trei’Shaun Sanders, Xenia, 5-11, 220, sr.;Lamar Sperling, Akron Archbishop Hoban, 5-9, 178, sr.; Willtrell Hartson, Massillon Washington, 5-10, 200, sr.

WR/TE: Ethan Holbrook, Avon, 5-11, 200, sr.; Jon Metzger, Ashland, 5-10, 170, sr.; Michael Mussari, Kings Mills Kings, 6-1, 185, sr.; Tremell Wright, Xenia, 5-10, 180, sr.; Jared Kelley, North Olmsted, 5-10, 192, sr.; Ardell Banks, Massillon Washington, 6-4, 185, sr.

OL: Luke Hamilton, Avon, 6-6, 297, jr.; Dominic Rivera, Olmsted Falls, 6-7, 320, sr.; Ryan Carretta, St. Charles, 6-5, 310, sr.; Jake Wheelock, Riverside Stebbins, 6-4, 275, jr.; Josh Fitzgerald, Austintown Fitch, 6-3, 265, sr.; Tommy Ricard, Hudson, 6-3, 270, jr.; Drew Holt, Akron Archbishop Hoban, 6-1, 288, sr.; Andrew Tatulinski, Medina Highland, 6-4, 240, sr.

K: Quentin Sheets, Westerville South, 6-2, 180, sr.

First Team Defense

DL: Collin Fairbanks, Painesville Riverside, 5-8, 205, sr.; Gavin Beasley, North Olmsted, 5-11, 210, sr.; Michael Cannings, Toledo Central Catholic, 6-2, 270, jr.; Cameron Gwinn, DeSales, 6-2, 240, jr.; Delan Massey-Wright, Winton Woods, 6-1, 265, soph.; Jamell Smith, Xenia, 6-1, 240, sr.; Roosevelt Andrews, Barberton, 6-2, 215, sr.; Jason Martin III, Akron Archbishop Hoban, 6-0, 275, sr.

LB: Gavin Ehrhardt, Avon, 5-11, 215, sr.; Cody Schuberg, Toledo Central Catholic, 6-1, 225, sr.; Garrett Stover, Big Walnut, 6-2, 215, jr.; Quan Rhodes-McKee, Westerville South, 6-1, 220, jr.; Sam Schmiesing, Piqua, 6-2, 233, sr.; Bryson Bastin, Hamilton Ross, 5-10, 225, sr.; Dorian Pringle, Massillon Washington, 5-11, 220, jr.; Evan Brady, Uniontown Lake, 5-11, 215, jr.

DB: Braden Awls, Toledo Central Catholic, 6-1, 180, sr.; Braylon Beckwith, Canal Winchester, 6-0, 170, jr.; Jermaine Mathews, Cincinnati Winton Woods, 6-0, 180, sr.; Terhyon Nichols, Cincinnati Withrow, 6-0, 175, jr.; Cameron Calhoun, Cincinnati Winton Woods, 6-0, 175, sr.; Jake Cameron, Kings Mills Kings, 5-10, 160, sr.; Will Butler, Uniontown Lake, 6-3, 215, sr.; Creed Hill, Medina Highland, 5-10, 170, sr.; Tysen Campbell, Akron Archbishop Hoban, 5-11, 160, jr.

P: Alex Kasee, Sylvania Northview, 6-0, 155, sr.

Second Team Offense

QB: Mikey Maloney, Painesville Riverside, 6-1, 185, jr.; Xavier Balson, North Olmsted, 6-2, 214, sr.; Jagger Pallay, Hudson, 5-11, 170, sr.; Carson Dyrlund, North Canton Hoover, 6-2, 195, jr.

RB: Joe Caswell, Whitehouse Anthony Wayne, 6-0, 200, sr.; Tavionne Crosby, Trenton Edgewood, 5-10, 210, sr.; Brodey Berg, Cincinnati Anderson, 6-0, 190, jr.; Lukas Stiles, Medina Highland, 5-10, 210, sr.; Ian Ludewig, Hudson, 6-0, 185, sr.

WR/TE: Santos Alvarez, Cincinnati Anderson, 6-2, 190, sr.; Bryson Hammer, Fremont Ross, 5-11, 175, sr.; Koy Beasley, Cincinnati La Salle, 6-0, 180, jr.; Zach Baglia, Green, 6-2, 175, jr.; Dylan Snyder, Uniontown Lake, 5-11, 165, sr.; Sam Reynolds, Sidney, 6-2, 168, sr.

OL: Nick Lulow, Painesville Riverside, 5-11, 245, sr.; Jack Behnfeldt, Whitehouse Anthony Wayne, 6-1, 240, sr.; Marc Nave, Toledo Central Catholic, 6-4, 320, jr.; Ryan Steinbrink, Watkins Memorial, 6-4, 286, sr.; Gabe Funk, Xenia, 6-6, 265, jr.; Jibril Bradford, Cincinnati Northwest, 6-2, 260, sr.; Joey Wengstrom, North Olmsted, 6-4, 292, sr.; Craig Horton, Westerville South, 6-0, 255, sr.

K: Sean Kerwood, Painesville Riverside, 5-10, 150, sr.

Second Team Defense

DL: Avery Viancourt, Avon Lake, 6-2, 190, sr.; Austin Mitchell, Avon, 6-2, 265, sr.; Quinterrius Jemison, Cincinnati Withrow, 6-0, 235, sr.; Anson Cox, Piqua, 6-5, 251, sr.; Jordan Pritchard-Sewell, Akron Archbishop Hoban, 6-2, 250, jr.; Devin Bell, Akron Archbishop Hoban, 6-0, 202, jr.; Bryson Getz, Akron St. Vincent-St. Mary, 6-2, 240, sr.; Marcus Moore Jr., Massillon Washington, 6-2, 305, sr.

LB: Jason Ryan, Painesville Riverside, 6-2, 230, sr.; Luke Wymer, Whitehouse Anthony Wayne, 5-10, 205, sr.; Mason Villarreal, Fremont Ross, 5-11, 210, sr.; Drew Goff, Westerville South, 5-9, 185, sr.; Ethan Clawson, Big Walnut, 6-2, 220, sr.; Nick Hoying, Kings, 6-0, 185, sr.; Qierstin Williams, Cincinnati Winton Woods, 6-0, 210, sr.; Brock Sherman, Cuyahoga Falls Walsh Jesuit, 5-11, 205, jr.

DB: Conner Vranic, North Royalton, 6-2, 181, sr.; David Collins Jr., Maple Heights, 6-2, 175, sr.; Shane Warden, Parma Heights Valley Forge, 6-2, 215, sr.; Jace Henry, Watkins Memorial, 5-10, 175, sr.; Nicky Pentello, Big Walnut, 5-10, 190, sr.; Davion Pritchard, Austintown Fitch, 6-1, 185, Jr.; Jack Jenkins, Hudson, 6-2, 170, sr.; Matt Ciryak, Medina Highland, 6-2, 190, jr.

P: Celton Dutton, Uniontown Lake, 6-1, 185, jr.

Third Team Offense

QB: Ben Hamm, Dover, 6-3, 175, sr.; Deuce Caldwell, Licking Heights, 5-9, 165, sr.; Antonio Harris, Independence, 5-9, 200, sr.; DeShawn Vaughn, Austintown Fitch, 6-0, 170, jr.; Van George, Cincinnati Winton Woods, 6-2, 210, jr.

RB: Jakorion Caffey, Avon, 5-10, 195, jr.; J.J. Barton, Dover, 5-10, 180, jr.; David “Amir” Brown, Northland, 5-8, 170, jr.; Cody Miller, North Royalton, 5-10, 175, jr.; De’Andre Church, Massillon Perry, 5-10, 190, sr.; D’Anthony Kelker, Akron St. Vincent-St. Mary, 5-9, 165, sr.

WR/TE: Matthew Stuewe, Avon Lake, 6-3, 175, sr.; Tommie Benn, Garfield Heights, 6-1, 185, sr.; Nick Biega, Mayfield Heights Mayfield, 6-0, 170, sr.; Brayden Bischoff, Morrow Little Miami, 6-1, 175, sr.; Mekhi Kilburn, Northland, 5-9, 170, sr.

OL: Clay Broadhurst, Avon Lake, 6-1, 250, jr.; Matt VonAlmen, Big Walnut, 6-3, 250, jr.; Alejandro Castro, Parma, 6-2, 255, sr.; Camden Crooks, Kings Mills Kings, 6-2, 250, jr.; Darrion Fannon, Cincinnati Winton Woods, 5-11, 315, sr.; Jack McAvinew, Uniontown Lake, 6-0, 315, sr.; Riley Defibaugh, Akron St. Vincent-St. Mary, 6-2, 285, sr.

K: Jackson Trombley, Piqua, 5-11, 185, sr.; Connell Rafferty, Macedonia Nordonia, 5-11, 153, jr.

Third Team Defense

DL: Matt Gigax, Dover, 6-4, 220, sr.; Jamari Holmes, Solon, 5-11, 265, sr.; Hunter Jones, Kings Mills Kings, 5-11, 210, sr.; Terren Macklin, Cincinnati Winton Woods, 6-0, 295, sr.; Brian Robinson, Austintown Fitch, 6-4, 230, jr.

LB: Joe Barch, Mayfield Heights Mayfield, 5-9, 190, jr.; Malachi Donahue, Ashtabula Lakeside, 5-9, 170, sr.; Gavin Karshner, Teays Valley, 6-0, 210, sr.; Max Shulaw, DeSales, 6-1, 220, jr.; Harlee Hanna, Canal Winchester, 6-0, 210, jr.; Tajh Landrum, Cincinnati La Salle, 6-3, 200, sr.; Mitchell Good, Medina Highland, 5-11, 190, sr.; Rickey Williams, Akron Archbishop Hoban, 6-2, 210, jr.; Logan Villamagna, Macedonia Nordonia, 6-0, 205, sr.

DB: Keegan Rudduck, Avon Lake, 6-1, 165, sr.; Angelo Collazo, Ashtabula Lakeside, 5-9, 155, sr.; Anthony Vann, Fremont Ross, 6-2, 186, sr.; Logan Ullery, Troy, 5-10, 160, jr.; Jake Valerio, Trenton Edgewood, 5-9, 165, sr.; John Keough, Cuyahoga Falls Walsh Jesuit, 6-1, 185, jr.; Antonio Martin, Green, 5-10, 170, soph.; Cam Smith, Austintown Fitch, 5-11, 185, sr.

P: Ian Walsh, Avon Lake, 6-2, 165, jr.; Cam Gladden, Big Walnut, 5-8, 160, sr.

Honorable Mention

QB: Brayden Sturgell, Logan, 6-0, 170, sr.; Patrick Carney, Watkins Memorial, 6-1, 182, jr.; Brady Ouhl, Piqua, 6-0, 179, sr.; Ryan Kerscher, Cuyahoga Falls Walsh Jesuit, 6-3, 185, sr.; Troy Montgomery, Cincinnati Withrow, 6-1, 195, sr.

RB: Varik Fick, Logan, 5-11, 160, Sr.; Tanelle Rose, Lyndhurst Brush, 5-11, 195, jr.; Tyrone Singleton, Willoughby South, 5-9, 190, sr.; Jaye Warren, Hamilton Ross, 5-9, 185, sr.; Braden Sullivan, Trenton Edgewood, 6-1, 185, jr.; Jamell James, Austintown Fitch, 5-10, 220, sr.; Justin Bremner, 6-0, 205, Cuyahoga Falls Walsh Jesuit, 6-0, 205, sr.

WR/TE: Zach Braucher, North Canton Hoover, 6-0, 160, soph.; Steven Cammack, Twinsburg, 5-11, 175, jr.; Jayvian Crable, Akron Archbishop Hoban, 6-2, 210, sr.; Tommy Gallagher, Toledo St. John’s, 5-10, 195, sr.; Tyler Stevenson, Dover, 6-1, 170, sr.; Jonny Askew, Mount Vernon, 5-10, 185, jr.; Joel Kpassou, Solon, 5-11, 167, sr.

OL: Kendric Bankston, Toledo Central Catholic, 5-11, 260, jr.; Tommy Ling, Whitehouse Anthony Wayne, 6-2, 235, sr.; Micah Holmes, Toledo St. Francis, 6-0, 300, sr.; Abdoul Bah, Columbus Independence, 5-9, 225, sr.; Mason Fry, Canal Winchester, 6-3, 280, sr.; Andrew Schmitz, Licking Heights, 6-5, 300, sr.; Frank Boscarello V, Parma Heights Valley Forge, 6-1, 285, sr.; Luke Halsey, Trenton Edgewood, 6-2, 260, jr.; Gunnar Stephan, Xenia, 6-2, 260, soph.; Evan Sirgo, Massillon Washington, 6-3, 225, jr.; Max Millin, Massillon Perry, 6-1, 235, soph.; William Satterwhite, Akron Archbishop Hoban, 6-2, 290, jr.

K: Brian Bishop, Toledo Central Catholic, 6-1, 180, sr.; Trent Doerfler, Barberton, 5-10, 175, sr.

DL: Cadence Carswell, Whitehouse Anthony Wayne, 5-11, 215, jr.; Anthony Mosley, Lima Senior, 6-3, 220, sr.; Simon Lorentz, Dover, 6-3, 280, sr.; Colton Middendorf, Watkins Memorial, 6-3, 330, sr.; Asher Hayles, DeSales, 6-2, 230, sr.; Jake Rhodes, Cincinnati La Salle, 6-3, 220, sr.; Henry Caspar, Hudson, 6-3, 195, sr.; Lucas Offredo, Hudson, 6-1, 200, sr.

LB: Deandre Ellis, Toledo Central Catholic, 6-0, 220, sr.; Ethan Truax, Ashland, 5-10, 195, sr.; Asim Lateef-Chenault, Barberton, 6-0, 210, sr.; Jackson Storm, Dover, 5-10, 205 sr.; Brett DeVault, Dover, 6-2, 200, sr.; Justin Long, Marion Harding, 6-0, 195, soph.; Sayed Abuhamdeh, North Royalton, 6-2, 220, sr.; Ronnie Butler, Xenia, 5-9, 215, soph.; Evan Swartz, Trenton Edgewood, 6-2, 190, sr.; Cody Fair, Massillon Washington, 6-1, 225, jr.

DB: Matt Fischer, Avon, 5-11, 190, sr.; Braiden Vargas, Toledo Central Catholic, 6-2, 185, sr.; England Allen, Whitehouse Anthony Wayne, 5-10, 175, sr.; Elijah Frazier, Piqua, 6-2, 181, sr.; Myles Vordemark, Sidney, 5-11, 190, sr.; Israel Petite, Macedonia Nordonia, 5-10, 165, jr.; Jack Pinchek, Olmsted Falls, 5-11, 200, sr.; Trey Reutter, Painesville Riverside, 6-1, 175, sr.

P: Joseph Claire, Oxford, Talawanda, 5-9, 190, sr.

2022 Division III All-Ohio Football Teams

Offensive Player of the Year: Drew Novak, Western Brown

Defensive Player of the Year: Andrew Marshall, Bloom-Carroll

Coach of the Year: George Yates, Columbus South

First Team Offense

QB: Jacob Winters, Jackson, 6-3, 220, sr.; Max Lyall, Dresden Tri-Valley, 6-4, 205, soph.; Damon Griffin, Columbus South, 5-10, 150, soph.; Drew Novak, Mount Orab Western Brown, 6-6, 210, sr.; QB Broc Lowry, Canfield, 6-3, 195, sr.; Ty Hurst, Tallmadge, 6-2, 175, sr.

RB: Weston Strader, Oberlin Firelands, 5-11, 215, sr.; Damien Brockington, Tiffin Columbian, 5-10, 171, jr.; Dylan Armentrout, Bloom-Carroll, 5-9, 180, jr.; Brock Short, Greenville, 5-8, 165, sr.; Elijah Jackson, Monroe, 6-0, 200, sr.; Kyle Snider, Cuyahoga Valley Christian Academy, 5-11, 215, sr.

WR/TE: Daryl Barnett, Toledo Scott, 6-1, 185, jr.; Tanner Lemaster, Washington Court House, 6-6, 240, Sr.; Donte Ferrell, Cincinnati Woodward, 6-2, 185, jr.; Matthew Frye, Mount Orab Western Brown, 6-2, 155, sr.; Collin Dixon, Tallmadge, 6-2, 200, sr.; D.C. Ferrell, Youngstown Ursuline, 5-9, 155, soph.

OL: Shane Stitchick, Oberlin Firelands, 6-3, 275, sr.; Decker DeVore, Tiffin Columbian, 6-1, 268, sr.; Cole Rhett, Watterson, 6-6, 315, sr.; Jaden Ball, Bloom-Carroll, 6-4, 285, jr.; Sam Vine, Bellbrook, 6-0, 245, sr.; Joey Arnold, Aurora, 6-3, 270, sr.; Brian Frasco, Youngstown Ursuline, 6-2, 285, sr.; AJ Murphy, Canfield, 6-5, 280, sr.

K: Jackson Kleather, Tipp City, Tippecanoe, 5-10, 162, sr.; Rudy Kessinger, Watterson, 6-0, 160, jr.

First Team Defense

DL: Cooper Felger, Chardon, 6-1, 250, sr.; Alex Kisley, Chardon, 6-3, 229, sr.; Ricky Mills, Mansfield Senior, 5-11, 220, sr.; Kaden Kiser, Hamilton Township, 6-5, 220, sr.; Jackson Martin, Hamilton Badin, 6-2, 235, sr.; Ty’Req Donlow, Youngstown Ursuline, 6-0, 210, jr.

LB: Davon Badley, Painesville Harvey, 6-1, 195, jr.; Heath Fetchik, Chardon, 6-1, 204, sr.; Mekhi Bradley, Mansfield Senior, 6-0, 240, sr.; Connor Meckstroh, Wapakoneta, 6-2, 210, sr.; Hansel Holmes, Dresden Tri-Valley, 6-0, 195 sr.; Andrew Marshall, Bloom-Carroll, 6-2, 225, sr.; Dominic Purcell, Watterson, 5-11, 190, jr.; Kaden Starks, Hamilton Badin, 6-0, 190, sr.; Jason Hewlett, Youngstown Chaney, 6-4, 220, sr.

DB: Trey Liebhardt, Chardon, 6-1, 180, sr.; Reid Packer, Sheridan, 6-3, 190, sr.; Ryan Rudzinski, Watterson, 6-4, 195, sr.; Braedyn Moore, Hamilton Badin, 6-2, 190, sr.; Jack Moore, New Richmond, 6-0, 190, sr.; Amarr Davis, Mansfield Senior, 6-0, 175, jr.; DJ Waller, Youngstown Chaney, 6-3, 195, sr.

P: Cooper Nipuelio, Norton, 6-1, 200, sr..

Second Team Offense

QB: Nikko Georgiou, Chagrin Falls Kenston, 6-1, 190, sr.; Carnel Smith II, Toledo Scott, 6-5, 205, jr.; Tyler Ernsberger, Granville, 6-4, 170, sr.; Brendan Zurbrugg, Alliance, 6-4, 180, jr.; DaOne Owens, Copley, 6-1, 205, jr.; Tavien St. Clair, Bellefontaine, 6-4, 193, soph.

RB: Sean Patrick, Chagrin Falls Kenston, 5-9, 185, jr.; Dominic Johnson, Gates Mills Hawken, 5-7, 160, sr.; Jace Knous, Wapakoneta, 5-10, 195, jr; Cameron Jewell, Jonathan Alder, 6-0, 190, jr.; Zackery Chisman, Mount Orab Western Brown, 5-9, 170, sr.; Kayden Davis, Alliance,  6-1, 220, sr.; Christian Lynch, Youngstown Ursuline, 5-9, 180, jr.

WR/TE: Brian Kellon II, Hunting Valley University School, 6-2, 180, sr.; Tommy McCrone, Gates Mills Gilmour Academy, 6-0, 175, sr.; Ashton Sensibaugh, Dresden Tri-Valley, 6-0, 180, jr.; Dante Varrasso, Granville, 6-1, 180, jr.; Max Parker, Dayton Oakwood, 5-11, 160, sr.

OL: Logan Bryant, Chardon, 6-0, 255, jr.; Sean Doyle, Chagrin Falls, Kenston, 6-2, 275, jr.; Aiden Andrako, Rocky River, 6-3, 235, sr.; Hunter Zizek, Sheridan, 5-9, 195, Sr.; Andrew Heisler, Jonathan Alder, 6-4, 290, jr.; Kaleb Sherrer, Cincinnati Mt. Healthy, 5-9, 240, sr.; Eli Moore, Tipp City Tippecanoe, 5-10, 212, sr.; Isaac Lucas, Youngstown Ursuline, 6-3, 270, sr.

K: Gianni Spetic, Chardon Notre Dame-Cathedral Latin, 6-1, 175, sr.; Zach Warnock, Miami Trace, 6-3, 185, sr.

Second Team Defense

DL: Marvin Davis, Toledo Scott, 5-9, 175, sr.; Chris Shea, Gates Mills Hawken, 6-1, 230, sr.; Christopher Sean Jackson, Hunting Valley University School, 6-1, 255, sr.; Gene Sutton, Columbus Linden-McKinley, 6-1, 213, sr.; Alex Aducci, New Carlisle Tecumseh, 5-8, 200, sr.; Daniel Hopkins, Norton, 5-11, 245, sr.

LB: Austin Wondolowski, Parma Heights Holy Name, 5-11, 195, sr.; Rocco Hice, Gates Mills Gilmour Academy, 5-10, 200, sr.; Abram Morrison, Clyde, 6-2, 218, sr.; Alex Poirier, Sheridan, 6-1, 205, sr.; Thad VanArsdalen, New Philadelphia, 6-2 175, sr.; Sean Johns, London, 6-2, 215, sr.; Sam Barhorst, Bellbrook, 6-0, 185, sr.; Cael Liette, Tipp City Tippecanoe, 5-11, 176, jr.; Wyatt McPeherson, Monroe, 6-2, 195, sr.; Danny Inglis, Canfield, 6-1, 195, jr.; Joey Kopec, Cuyahoga Valley Christian Academy, 6-1, 185, fr.

DB: Leo Colombi, Chardon, 6-4, 193, jr.; Dante Landers, Cleveland Villa Angela-St. Joseph, 5-9, 165, jr.; Andrew Bruce, Chardon, 5-11, 174, jr.; DaShawn Simmons, Columbus South, 6-2, 180, jr.; Carson Cheek, Hamilton Badin, 5-10, 160, sr.; Michael Smith, Trotwood-Madison, 5-11, 165, jr.; Nick Cuva, Tallmadge, 6-1, 185, sr.

P: Carson Labensky, Bellbrook, 6-4, 227, sr.; Mack Massad, Rocky River, 5-9, 175, sr.

Third Team Offense

QB: Jake Kavcic, Gates Mills Gilmour Academy, 5-10, 175, jr.; Alex Henry, Chardon, 6-3, 195, sr.; Aurelius Scott, Beechcroft, 5-10, 155, jr.; Jayvon Williams, Parma Heights Holy Name, 6-0, 185, sr.; Armoud Seals, Cincinnati Woodward, 6-0, 200, jr.; Oakley Kemp, Lodi Cloverleaf, 6-1, 185, sr.; Alex Ritzie, Hamilton Badin, 6-2, 165, jr.

RB: Trevor Bean, New Philadelphia, 5-10, 180, sr.; Andrew Jackson, Whitehall, 6-1, 175, jr.; Matt Chaykowski, Granville, 6-0, 177, sr.; Thad Stuckey, Wilmington, 5-10, 173, sr.; Lucas Berner, New Carlisle Tecumseh, 6-0, 180, sr.; Ziaire Stevens, Akron East, 5-10, 180, soph.; Luke Dobbins, Norton, 6-1, 190, jr.

WR/TE: Stan Heuler, Rocky River, 6-3, 230, sr.; Jack Koerper, Tiffin Columbian, 5-10, 161, jr.; Tayvion Galloway, Chillicothe, 6-5, 225, Jr.; Nathan Walker, New Concord John Glenn, 6-4, 200, sr.; CJ Wilson, Bellefontaine, 6-2, 170, jr.; Ramhir Hawkins, Alliance, 5-6, 145, jr.

OL: Anthony Iliano, Cleveland Benedictine, 6-4, 270, sr.; Ahmann Thomas, Mansfield Senior, 6-4, 290, jr.; Tyler Houser, Wapakoneta, 6-3, 205, sr.; David Norris, Jackson, 5-11, 245, Sr.; Christian Taylor, Columbus South, 6-2, 254, jr.; Ethan Teague, Dayton Chaminade Julienne, 6-4, 290, sr.; Ben Midea, Medina Buckeye, 6-3, 290, jr. Tommy Price, Lodi Cloverleaf, 6-1, 255, sr.

K: Kyle Beach, Wapakoneta, 5-8, 140, jr.

Third Team Defense

DL: Logan Galligan, Oberlin Firelands, 5-10, 175, jr.; Bralen Boone Ontario, 6-3, 225, sr.; Ty Moore, Jonathan Alder, 6-4, 205, jr.; Jovontice Shull, Beechcroft, 5-10, 189, sr.; Louka Babic, Gates Mills Gilmour Academy, 5-10, 190, sr.; Sullivan Ashcraft, Bellefontaine, 6-1, 225, sr.; Darrick Perdue, Wilmington, 5-10, 300, sr.

LB: Ben DiMarco, Chagrin Falls Kenston, 5-10, 195, sr.; Landen Ackley, Celina, 5-10, 180, sr.; Christian Commisso, Defiance, 6-2, 225, sr.; Max Lee, Chillicothe, 5-10, 190, Sr.; Caleb Miller, Jonathan Alder, 5-11, 180, sr.; Chase Plantz, Bloom-Carroll, 5-11, 215, sr.; Nakylan Haley, Whitehall, 5-10, 165, sr.; Alex Caudill, Bellefontaine, 6-1, 210, sr.; Ibraheem Kamara, Akron East, 6-3, 185, jr.

DB: George Minello, Hunting Valley University School, 5-9, 175, sr.; Jay Plummer, Clyde, 6-1, 197, sr.; Zach Jones, London, 6-1, 200, jr.; Lamar “Bo” Jackson, Cleveland Villa Angela-St. Joseph, 6-0, 195, soph.; Jai’mier Scott, Cincinnati Mt. Healthy, 6-1, 192, soph.

P: Dominic Gutter, Bexley, 6-1, 170, sr.

Honorable Mention

QB: Duke Reese, Mansfield Senior, 6-4, 205, jr.; Brayden Roggow, Tiffin Columbian, 6-4, 189, jr.; Scott Moats, Circleville, 5-9, 160, sr.; Troy Thompson, Washington Court House, 6-2, 180, sr.; Keaton Fausel, New Philadelphia, 6-0, 170, soph.; Drew Doyle, Zanesville, 5-8, 175, jr.; Timothy Carpenter, Trotwood-Madison, 6-4, 205, jr.; Liam Poronsky, Tipp City Tippecanoe, 5-10, 178, sr.

RB: Amon Haynes, Toledo Scott, 6-1, 190, jr.; Cade Wolford, Jackson, 5-10, 200, Jr.; Austin Barrett, Hillsboro, 5-11, 185, Jr.; Connor Hitchcock, Lodi Cloverleaf, 5-9, 180, sr.; Lincoln Gilcher, New Concord John Glenn, 5-8, 165, soph.; Ryan Pattison, Hunting Valley University School, 6-1, 190, sr.; Burke Buell, Chardon Notre Dame-Cathedral Latin, 5-11, 190, sr.; Andy Kavcic, Gates Mills Gilmour Academy, 5-10, 180, jr.; Josiah Payne, Dayton Chaminade Julienne, 5-8, 188, sr.; Daveion Fleming, Dayton Meadowdale, 5-10, 180, sr.; Xavier Jones, Tipp City Tippecanoe, 5-11, 172, jr.

WR/TE: Adam Faber, Celina, 6-1, 160, sr.; Garrett Guess, Miami Trace, 6-4, 200, jr.; A.J. Dallmayer, Washington Court House, 6-2, 190, sr.; Jacob Wood, Jackson, 5-9, 160, sr.; Andrew Holden, Sheridan, 5-9, 165, sr.; Jayden Walker, Dresden Tri-Valley, 5-10, 160, sr.; Konnor Tetzloff, New Philadelphia, 6-4, 200, sr.; Xavier Sowers, Zanesville, 5-10, 155, sr.; Jayden Douglas, Beechcroft, 6-0, 170, sr.; Isaiah Smith, Mount Orab Western Brown, 6-1, 155, jr.; Stanley Clyne, Tipp City Tippecanoe, 6-3, 164, sr.; Beau Himmelheber, Alliance Marlington, 5-11, 170, jr.; Jack Davis, Canfield, 5-10, 150, sr.

OL: Marquece Crosby, Toledo Scott, 5-11, 230, sr.; Jordan Lee, Clyde, 6-1, 249, sr.; Deegen Bloomfield, Hillsboro, 6-0, 208, sr.; Drew Guthrie, Miami Trace, 6-8, 295, Sr.; Santino Cocca, Canfield, 6-2, 240, jr.; Vito Paonessa, Tallmadge, 6-4, 265, jr.; David Glover, Cuyahoga Valley Christian Academy, 5-9, 215, sr.; Cameron Clarkson, New Philadelphia, 6-2, 280, sr.; Mason Prouty, Dresden Tri-Valley, 5-8, 215, sr.; Gunner Fox, New Concord John Glenn, 6-1, 250, sr.; Ethan Derwacter, New Concord John Glenn, 6-0, 195, sr.; Canon Mercer, Zanesville, 6-1, 250, soph.; Grant Dolan, Bloom-Carroll, 6-3, 250, sr.; Zeth Cowin, Wilmington, 6-5, 320, sr.; Tysen Rupp, Monroe, 6-0, 210, sr.

K: Sean Putt, Mansfield Senior, 5-10, 165, sr.; Mason Siberell, Chillicothe, 5-9, 160, Sr.; Nathaniel Demuth, New Philadelphia, 6-0, 220, sr.; Noah Musick, Granville, 5-10, 170, jr.; Joseph Evans, Chardon, 6-0, 160, sr.; Dom Trivisonno, Aurora, 6-0, 180, jr.; Cameron Carvaines, Tallmadge, 5-10, 175, jr.

DL: Todd Allen, Medina Buckeye, 6-0, 281, sr.; Aidan Mozden, Alliance, 5-9, 230, jr.; Hunter Kanotz, Canfield, 6-3, 205, sr.; Mike Branch, Youngstown Ursuline, 6-0, 284, sr.; Elijah Carter, Youngstown Chaney, 6-1, 215, jr.; Caiden McCullough, Tallmadge, 6-1, 185, sr.;  Connor Musa, Tiffin Columbian, 6-4, 294, sr.; Mikey Lee, Wapakoneta, 6-0, 190, sr.; Tori Thomas, Elida, 6-3, 220, sr.; Evan Lake, Chillicothe, 5-11, 185, jr.; Charles Souther, Washington Court House, 6-3, 210, sr.; Cole Davis, Sheridan, 6-0, 225, jr.; Elijah Forrest, New Philadelphia, 6-0, 200, sr.; Aaron Frueh, Dresden Tri-Valley, 6-5, 195, sr.; Blandon Baker, New Concord John Glenn, 6-2, 280, sr.; Noah Corbin, Zanesville, 5-10, 310, jr.; Caleb Underwood, Zanesville, 6-3, 200, soph.; Billy Foster, New Richmond, 6-4, 260, sr.; Tyler Murray, Franklin, 5-11, 215, sr.

LB: Mitch Scheiber, Tiffin Columbian, 6-1, 183, sr.; Evan Brandt, Bowling Green, 6-2, 200, sr.; Christian Commisso, Defiance, 6-2, 225, sr.; Cade Fromwiller, Aurora, 6-0, 190, sr.; Jacob Davide, Louisville, 6-0, 215, sr.; Dom Marzano, Canfield, 5-11, 190, sr.; Landon Camp, Jackson, 6-0, 190, Sr.; Joe Streitenberger, Circleville, 6-0, 175, sr.; Jaiden Boltz, New Philadelphia, 6-0, 200, jr.; Ethan Helms, Dresden Tri-Valley, 5-10, 210, sr.; Cameron Barnhouse, New Concord John Glenn, 5-11, 185, jr.; Matt Urda, Chardon Notre Dame-Cathedral Latin, 5-11, 213, sr.; Eric Elder, Cleveland Villa Angela-St. Joseph, 5-9, 170, jr.; Mike Watson, Cincinnati Mt. Healthy, 5-11, 195, jr.; Keymaurie Henderson, Trotwood-Madison, 5-10, 215, soph.; Craig McKinney, Goshen, 5-10, 185, sr.; Josh Dietz, Tipp City Tippecanoe, 6-1, 204, sr.; Reese Anzalone, Hamilton Badin, 6-0, 180, sr.

DB: Caleb Gabes, Celina, 6-1, 160, jr.; Grant Jolley, Wapakoneta, 5-11, 160, soph.; Junior Smith, Marietta, 6-0, 175, jr.; Eli Broermann, Jackson, 5-11, 190, Jr.; Michael Beardon, Washington Court House, 6-0, 175, sr.; Dakota McCune, New Philadelphia, 5-9, 160, sr.; Willy Wallace, New Philadelphia, 5-8, 160, sr.; Thomas Williams, Dresden Tri-Valley, 5-11, 155, sr.; Dean Johnson, Zanesville, 5-8, 150, sr.; Cash Smith, New Concord John Glenn, 6-2, 185, jr.; Nadir Langston, Hamilton Township, 5-11, 175, jr.; Eldon Korber, Bellbrook, 5-10, 170, sr.; Payton Bey, Tipp City Tippecanoe, 5-9, 158, sr.; Zach Anzells, Aurora, 6-0, 180, sr.; Landon Charles, Youngstown Ursuline, 6-2, 193, sr.; Will Burney, Youngstown Ursuline, 5-8, 172 Sr.; Ricky Levak, Cuyahoga Valley Christian Academy, 5-11, 175, jr.; Noah Willig, Norton, 6-2, 170, jr.

P: Mason Gurney, Clyde, 6-1, 169, sr.; Mason Doughty, Chillicothe, 6-3, 225, sr.; Kurtis Tetzloff, New Philadelphia, 6-0, 180, sr.

Check Also

Tyler’s Guardians Talk

Your home for the Cleveland Guardians is 100.9 FM and 93.7 HD2. Tyler has you …