Breaking News

Knox County Junior Fair rolls along

MARKET RABBIT RESULTS

Exhibitor First Name Exhibitor Last Name Club Division Division Awards

Bryer Boeshart CHAPELVIEW BARN BUDDIES Market Rabbits Grand Champion
Colton Clutter FUR, FEATHERS, & FRIENDS Market Rabbits 7th Place Overall
Caleb Ferenbaugh CREATIVE KIDS Market Rabbits 5th Place Overall
Tripp Hoelscher THE OUTSIDERS Market Rabbits 10th Place Overall
Kerrigan Murray-Brooks FUR, FEATHERS, & FRIENDS Market Rabbits 9th Place Overall
Alice Ruckman GROVE 4-H Market Rabbits 6th Place Overall
Tatum Tyson KNOX ROCKS 4-H CLUB Market Rabbits 8th Place Overall
Anson Wenger REDBRUSH Market Rabbits 4th Place Overall
Anson Wenger REDBRUSH Market Rabbits Grand Champion Born, Bred, and Raised
Sophia Wolf DOWN ON THE FARM Market Rabbits Reserve Champion Born, Bred, and Raised
Justin Zollars BLUE RIBBON LIVESTOCK CLUB Market Rabbits Reserve Grand Champion
Ryan Zollars BLUE RIBBON LIVESTOCK CLUB Market Rabbits 3rd Place Overall

BREEDING RABBITS

Exhibitor First Name Exhibitor Last Name Club Division Division Awards

Hannah Blubaugh Kokosing Valley Jr. Anglers Californian Jr. Champion
Hannah Blubaugh Kokosing Valley Jr. Anglers Jr. Reserve Champion
Hannah Blubaugh Kokosing Valley Jr. Anglers Sr. Champion
Hannah Blubaugh Kokosing Valley Jr. Anglers Sr. Reserve Champion
Holland Lop Jr. Champion
Jr. Reserve Champion
Sr. Champion
Sr. Reserve Champion
Mini Lop Jr. Champion
Jr. Reserve Champion
Sr. Champion
Sr. Reserve Champion
Mini Rex Jr. Champion
Jr. Reserve Champion
Sr. Champion
Sr. Reserve Champion
Netherland Dwarf Jr. Champion
Jr. Reserve Champion
Sr. Champion
Sr. Reserve Champion
New Zealand Jr. Champion
Jr. Reserve Champion
Sr. Champion
Sr. Reserve Champion
Other 4 – Class Jr. Champion
Jr. Reserve Champion
Sr. Champion
Sr. Reserve Champion
Other 6 – Class Jr. Champion
Jr. Reserve Champion
Sr. Champion
Sr. Reserve Champion
Satin Jr. Champion
Jr. Reserve Champion
Sr. Champion
Sr. Reserve Champion

SWINE SHOWMANSHIP

Exhibitor First Name Exhibitor Last Name Club Division Division Awards

Lilly Henney Henney Swine Champion 17 Year Old Showman
Kennedy Auker Auker Swine Reserve Champion 14 Year Old Showman
Wyatt Baker Baker Swine Reserve Champion 12 Year Old Showman
Charley Beheler Beheler Swine Champion 15 Year Old Showman
Brock Blankenhorn Blankenhorn Swine Reserve Champion 16 Year Old Showman
Ansley Daubenmier Daubenmier Swine Reserve Champion 15 Year Old Showman
Kenlee Fairall Fairall Swine Champion 13 Year Old Showman
Emily Friel Friel Swine Reserve Champion 18 Year Old Showman
Logan Joseph Joseph Swine Champion 11 Year Old Showman
Molly Kain Kain Swine Champion 12 Year Old Showman
Kimber Linn Linn Swine Champion 9 & 10 Year Old Showman
Addison McGuire McGuire Swine Master Showman, Champion 9 & 10 Year Old Showman
Zoe Mock Mock Swine Champion 16 Year Old Showman
Kinleigh Overholt Overholt Swine Reserve Champion 1st Year Showman
Anna Patterson Patterson Swine Champion 18 Year Old Showman
Amelia Smith Smith Swine Reserve Champion 18 Year Old Showman
Priscilla Smith Smith Swine Champion 1st Year Showman
Cole Stockberger Stockberger Swine Reserve Champion 11 Year Old Showman
Todd Reese Todd Swine Champion 14 Year Old Showman

MARKET LAMBS

Exhibitor First Name Exhibitor Last Name Club Division Division Awards

Mason Reynolds Animals R Us Sheep Grand Champion Born, Bred, and Raised
Austin Anderson Animals R Us Sheep Reserve Champion Born, Bred, and Raised
Luke Raudebaugh Little Rascals Sheep Grand Champion
Austin Anderson Animals R Us Sheep Reserve Grand Champion
Ashton Anderson Animals R Us Sheep 7th Place Overall
Dawson Staley Blue Ribbon Livestock Sheep 5th Place Overall
Austin Anderson Animals R Us Sheep 10th Place Overall
Mason Reynolds Animals R Us Sheep 9th Place Overall
Aiden Anderson Animals R Us Sheep 6th Place Overall
Julian Ball Better Livestock Sheep 8th Place Overall
Mason Reynolds Animals R Us Sheep 4th Place Overall
Dawson Staley Blue Ribbon Livestock Sheep 3rd Place Overall
Alenah Boeshart Chapelview Barn Buddies Sheep Grand Champion Pen of Three
Paislee Fairall Animals R Us Sheep Reserve Grand Champion Pen of Three
Chesnee Fairall Animals R Us Sheep 3rd Place Overall Pen of Three
Lane Thompson Animals R Us Sheep 4th Place Overall Pen of Three
Kenlee Fairall Animals R Us Sheep 5th Place Overall Pen of Three

SHEEP SHOWMANSHIP

Exhibitor First Name Exhibitor Last Name Club Division Division Awards

Bentlee Elliott Contenders 4-H Sheep Champion 1st Year Showman
Paislee Fairall Animals R US Sheep Reserve Champion 1st Year Showman
Julian Ball Better Livestock Sheep Champion Junior Showman
Isabella Byler Barn Yard Bunch Sheep Reserve Champion Junior Showman
Dawson Staley Blue Ribbon Livestock Sheep Champion Intermediate Showman
Ashton Anderson Animals R US Sheep Reserve Champion Intermediate Showman
Luke Raudebaugh Little Rascals Sheep Champion Senior Showman, Master Showman
Aiden Anderson Animals R US Sheep Reserve Champion Senior Showman

RABBIT SHOWMANSHIP

Exhibitor First Name Exhibitor Last Name Club Division Division Awards

Tenley Doup Knox County Draft Horse & Pony Club Rabbit Champion 1st Year Showman
Haley Page The Outsider Rabbit Reserve Champion 1st Year Showman
Aiden Blanchard Fur, Feathers, & Friends Rabbit Champion Junior Showman
Allissya Dugan New Horizons Rabbit Reserve Champion Junior Showman
Haley Burke Knox Rocks Rabbit Champion Intermediate Showman
Zeva Sheets Future Go Getters Rabbit Reserve Champion Intermediate Showman
Anna Maglott Smokin’ Spurs Rabbit Champion Senior Showman
Clara Hedrick Red Brush Rabbit Reserve Champion Senior Showman

DAIRY SHOW

Exhibitor First Name Exhibitor Last Name Club Division Division Awards

Taylor Grossman Clearfork FFA Dairy Junior Champion Holstein
Jillian Bouton Knox Cattle Kids Dairy Junior Reserve Champion Holstein
Brock Mensching Anything Goes Dairy Senior Champion Holstein
Corbin Davis Anything Goes Dairy Senior Reserve Champion Holstein
Taylor Grossman Clearfork FFA Dairy Junior Champion Jersey
Ashlynn Lust Anything Goes Dairy Junior Reserve Champion Holstein
Oliver Ruprecht Knox Cattle Kids Dairy Senior Champion Jersey
Galen Ruprecht Knox Cattle Kids Dairy Senior Reserve Champion Jersey
Emily Rook Knox Cattle Kids Dairy Junior Champion All Other Breeds
Emily Rook Knox Cattle Kids Dairy Junior Reserve Champion All Other Breeds
Allison Page Little Rascals Dairy Senior Champion All Other Breeds

Oliver Ruprecht Knox Cattle Kids Dairy Supreme Champion

DAIRY SHOWMANSHIP

Exhibitor First Name Exhibitor Last Name Club Division Division Awards

Brock Mensching Anything Goes Dairy Champion 1st Year Showman
Hazel Ruprecht Knox Cattle Kids Dairy Reserve Champion 1st Year Showman
Simon Ruprecht Knox Cattle Kids Dairy Champion Junior Showman
Grace Mensching Anything Goes Dairy Reserve Champion Junior Showman
Ella Bouton Knox Cattle Kids Dairy Champion Intermediate Showman
Galen Ruprecht Knox Cattle Kids Dairy Reserve Champion Intermediate Showman
Jillian Bouton Knox Cattle Kids Dairy Champion Senior Showman, Master Showman
Audrey Bouton Knox Cattle Kids Dairy Reserve Champion Senior Showman

MARKET GOAT AND PRODUCTION SHOW

Exhibitor First Name Exhibitor Last Name Club Division Division Awards

Trevor Jobes Boots & Banners Market Goat Grand Champion Born, Bred, and Raised
Aubree Hess Boots & Banners Market Goat Reserve Champion Born, Bred, and Raised
Anna Rhodeback Anything Goes Market Goat Grand Champion
Anna Rhodeback Anything Goes Market Goat Reserve Grand Champion
Anna Taylor Country Critters Market Goat 7th Place Overall
Lane Mussard Liberty Livestock Market Goat 5th Place Overall
Lane Weistling Clovers of the Valley Market Goat 10th Place Overall
Aubree Hess Boots & Banners Market Goat 9th Place Overall
Kaleb Inverso Mixed Blessings Market Goat 6th Place Overall
Averie Mezie Mixed Blessings Market Goat 8th Place Overall
Kayleen Small Boots & Banners Market Goat 4th Place Overall
Trevor Jobes Boots & Banners Market Goat 3rd Place Overall

Anna Rhodeback Anything Goes Production Meat Doe Best Junior Doe of Show
Macy Thorne Fredericktown FFA Production Meat Doe Best Senior Doe of Show

MARKET GOAT SHOWMANSHIP

Exhibitor First Name Exhibitor Last Name Club Division Division Awards

Lane Wiestling Clovers of the Valley Market Goat Champion 1st Year Showman
Presley Smith Mixed Blessings Market Goat Reserve Champion 1st Year Showman
Aubree Hess Boots & Banners Market Goat Champion Junior Showman
Jesse Row Anything Goes Market Goat Reserve Champion Junior Showman
Lane Mussard Liberty Livestock Market Goat Champion Intermediate Showman
Sara Wilson Centerburg Livestock Market Goat Reserve Champion Intermediate Showman
Trevor Jobes Boots & Banners Market Goat Champion Senior Showman, Master Showman
Anna Rhodeback Boots & Banners Market Goat Reserve Champion Senior Showman

Check Also

Food For The Hungry in search of Executive Director

MOUNT VERNON — Food For The Hungry has a job opening for its Executive Director. …